Garázs padlóbevonat egyszerűen, olcsón

Az építkezések végén általában a valós költségek meghaladják a korábban betervezettet, ezért az alárendelt helyiségek burkolatainak kialakításánál felértékelődnek a gazdaságos és költséghatékony bevonati megoldások. Az alábbiakban egy ilyen, műszakilag tökéletes, olcsó és gyorsan, egyszerűen kivitelezhető megoldást ismerhetünk meg.


A MAPECOAT I 62 W műgyanta vékonybevonatot a Mapei arra fejlesztette ki, hogy megfelelő kopásállóságú műszaki megoldást kínáljon gumikerekes járműforgalomnak kitett helyiségekben. A termék nem tévesztendő össze a betonfestékkel, mivel a festék többszörösen gyengébb kopásállóságának köszönhetően gyenge forgalom esetén is rövid időn belül megkopik és a továbbiakban nem látja el a betonfelület védelmét.

Általános esetben kétkomponensű műgyanta bevonatok készítésekor az aljzatnak kapillárisan felszívódó nedvesség ellen szigeteltnek, és az aljzatbeton maradék nedvességtartamának 4 CM% alatt kell lennie, annak érdekében, hogy a későbbiekben ne keletkezzen nedvesség okozta meghibásodás az aljzaton.

A MAPECOAT I 62 W esetében - páraáteresztő képességének köszönhetően - nem szorulunk ilyen korlátok közé, mivel a bevonat szigeteletlen aljzatra és nem tökéletesen kiszáradt aljzatra is felhordható.

Hogyan készül a MAPECOAT I 62 W padlóbevonat?

Az aljzatot minden esetben ellenőrizni kell. Annak legalább C20-as nyomószilárdsági osztályúnak és megfelelően teherbírónak kell lennie, a felülete nem lehet, laza porló.

Az aljzat előkészítése

A felületről a laza részeket, cementtej maradványokat, szennyeződéseket gyémánttárcsás vagy durva szemcsézetű csiszolással, a felületről a port ipari porszívóval el kell távolítani. A lábazatot megfelelő magasságban felragasztott öntapadó szalaggal ki kell jelölni és amennyiben íves lábazat készül, a lábazat és fal csatlakozását töltsük ki MAPEFLEX PU45 FT rugalmas gyorskötésű és átfesthető hézagtömítővel, melynek alapszínei megfelelnek a gyanta padló színeinek.

A bevonat elkészítése

Keverjük be a MAPECOAT I 62 W első rétegének megfelelő mennyiségű, azaz 0,25 kg/m2 anyagot lassú fordulatú keverővel, műgyantás keverőszárat használva, nagyon pontosan, a kiszerelésnek megfelelő tömegarányban (2,5 : 8,5). Ez egy 20-22 m2 garázs esetben a 11 kg-os kiszerelés fele.

Amennyiben az ajzat szívóképessége magas, az első réteghez 10% víz hozzáadása javasolt.

Kenjük át a lábazatot és a holkert ecsettel vagy hengerrel vékony rétegben hígítatlan gyantával, majd a helyiség legbelsőbb pontjától a kijárat felé haladva egyenes élű simítóval terítsük szét az anyagot teljesen lehúzva a felületen. A bevont friss felületre szöges cipőben rálépve oszlassuk el az anyagot a felületen egységes vékony rétegben rövid szőrű teddy-hengerrel, két egymást keresztező irányban, ügyelve arra, hogy az áthengerezett részre már ne lépjünk rá.

A következő réteg felhordása akkor lehetséges, ha az első réteg már járható, ez általában 20-23 0C-os hőmérséklet esetén minimum 8-12 óra, de ügyelni kell arra, hogy a második réteg felhordása az előző réteg felhordása után legfeljbebb 24 órával meg kell történjen.

A második réteg felhordása az első réteggel azonos módon történik.

A rétegek felhordása után a helyiséget célszerű úgy lezárni, hogy a kötés közben a műgyanta felületébe semmi ne ragadhasson bele.

Az így elkészült garázsbevonat normál körülmények között (+23°C 50% relatív páratartalom) másnap járható.

A bevonat 4 nap múlva teljes mértékben terhelhető, az első feltakarítást takarítószerekkel pedig 7 nap múlva lehet elvégezni. Az így elkészült bevonat kivitelezését javasoljuk szakkivitelezővel elvégeztetni, tekintettel arra, hogy a kivitelezés módja feltételezi az anyag és a technológia pontos gyakorlati ismeretét, illetve a szakkivitelező rendelkezik a megfelelő szerszámmal és gépesítéssel a munka elvégzéséhez

Milyen követelményeknek kell meg- felelnie egy garázsban alkalmazott burkolatnak vagy bevonatnak?

1. pormentessé, könnyen takaríthatóvá kell tennie az aljzatot.
2. kiváló, járműforgalomra alkalmas kopásállósággal kell rendelkeznie.
3. olajállónak, vízállónak és vízzárónak kell lennie, hogy megvédje a padlót, mint teherhordó szerkezetet a különböző folyadékok (mint pl. sólé, olaj,
    üzemanyagok, víz, tisztítószerek) szerkezetbe hatolásától.
4. esztétikus megjelenésűnek kell lennie, lehetőleg választható színben.

Egyéb információt a www.mapei.hu oldalon talál.


További információ:
www.mapei.hu


Mapei


A Mapei Kft. a világ legnagyobb építőipari ragasztóanyag gyártójának leányvállalata. A Mapei neve az egész világon egyet jelent a kiemelkedő minőséggel, amit nem csupán a forgalmazott termékekben őrzi meg, hanem szolgáltatásai színvonalában is.



2018.05.07.

Mapei HírekMapei TermékkatalógusMapei Szakmai kiadványokMapei KereskedőkeresőMapei Termékek


Kapcsolodó termékek:
 
Hirdetés
Mapei hírek:


    Like all websites, eptar.hu uses cookies for better and safer operation.       More information