Színezd újra! -így válaszd ki a megfelelő színű vakolatot!
A hőszigetelő rendszerek egyik fontos, de leginkább szemet gyönyörködtető eleme a színvakolat. Nem mindegy, hogy milyen színt választunk: az épületek homlokzatán a valóságban megjelenő színárnyalatot rendkívül sok tényező befolyásolja. Így fontos a fény- és árnyékhatás, a színes díszítő, felületképző anyagok struktúrája, a felületképzés módja, valamint az épület rendeltetéséhez szükséges felület kialakítása.
Éppen ezért a választás során érdemes figyelembe venni az alábbi szempontokat, javaslatokat.
Szín + fény
A fény befolyásolja a szín minőségét és árnyalatát. A fény minősége, intenzitása, a nappalok-éjszakák változása, mozgása szintén befolyásolja a homlokzat színét. Ragyogó napsütésben ugyanaz a homlokzatszín egészen másként mutat, mint borult, árnyékos időben vagy koraeste, más fény- és árnyékviszonyokban. Ezen túl a közvetlen környezet, a szomszédos épületek színei, a természet, a növényzet a természetes reflexiók miatt szintén befolyásolni fogja a színkártyából kiválasztott színünk érzékelését.
Szín + struktúra
A különböző vakolatstruktúrákon keresztül a fény is változóan verődik vissza. A klasszikus, durvább, kapart felület sokkal több árnyékot vet a falra, mint egy finomszemcsés vakolat - még egy és ugyanazon szín és anyag esetén is, ha különféle technikával, módszerrel képezik a végső felületet.
Szín + hőszigetelés
A
webertherm hőszigetelő rendszerrel rendelkező homlokzatoknál meghatározott szabályokat kell figyelembe venni. Sötét színű homlokzatok erősebben felmelegednek és jobban magukban tartják a hőt, mint a világos színűek. Ezért a nap folyamán lezajló tartós felmelegedésből, valamint az éjszakai lehűlésből, vagy hirtelen érkező, gyors lehűlést eredményező esőből eredendően nagyobb feszültségek jelentkezhetnek a homlokzatfelületen. Következésképpen nem ajánlatos sötét, intenzív színt választani
webertherm hőszigetelő rendszerek fedővakolataként. Sötétebb szín használata akkor lehetséges, ha aránya a teljes homlokzati felületen nem haladja meg a 10 százalékot, például homlokzati elemek, díszítések, kisebb felületek esetén.
Ha már színekről tettünk említést: színek különböző módon hatnak ránk, így érdemes nagy hangsúlyt fektetni, hogy belőlünk milyen érzéseket váltanak ki.
- A fehér szín semleges és világos, tisztaságot mutat.
- A szürke szín semleges, de jól társítható bármilyen színnel.
- A sárga szín energiát adó, figyelemfelkeltő, derűt sugároz.
- A narancssárga szín élénkséget sugall, ösztönző hatása lehet. Ha ez a célunk, érdemes ebben az esetben a világosabb árnyalatoknál maradni.
- A piros szín szenvedélyes és nagyon hangsúlyos, ezért nem érdemes nagy felületen alkalmazni, és valamilyen világos színnel ajánlatos kombinálni.
- A barna és bézs naturális színek, az állandóságot és a biztonságérzetet képviselik.
- A zöld szín élénk és frissítő, valamint nyugtató hatása is van.
Ha modern és stílusos otthonra vágyunk a fenntartható fejlődés jegyében, akkor a sötétben három színben derengő
weberpas NEON fényvakolattal új szintre emelhetjük lakásunk, házunk megjelenését - az enteriőrt és exteriőrt egyaránt. A
weberNEON termékekkel borított felület napfénnyel vagy mesterséges fénnyel töltődik és sötétben a magába szívott energiát fény formájában, ragyogó hatást kiváltva bocsátja ki.
Több mint 350 év alatt a Saint-Gobain Csoport mára az építőipari piacok vezető szereplőjévé nőtte ki magát. A Saint-Gobain a világ első 100 ipari csoportja közé tartozik, szerte a világon több mint 1000 konszolidált vállalatból áll, 179.000 fős munkaerőt foglalkoztat a világ 67 országában. 2017-es árbevétele meghaladta a 40,8 milliárd eurót.
A Csoport fő tevékenységi területei
- síküveggyártás (az Európában gyártott gépjárművek felében Saint-Gobain üveg található),
- üvegpalack gyártás (a tavalyi év során összesen 26 millió palack és üvegedény készült a Csoport üzemeiben),
- és természetesen a Construction Products, azaz az építőipari üzletág az ismert márkákkal, mint az Isover, Rigips és Weber.
www.hu.weber